Koltuk Yıkama

ERENTEM, Tüm koltuklarınızı hijyenik bir ortamda modern makinalarla ve aletlerle temizliğini yapıp sizlere en güzel haliyle teslim eder. Bununla beraber tüm koltuk takımı, oturma grubu ve kanepelerin temizlik işleri de aynı anlayış ile yapılır…

Öneriler; koltuklarınızı çeşitli leke çıkarıcılarıyla önüne geçilemeyecek hale getirmeden sizlere sunacağımız önerileri deneyiniz.Belirli periyodlar ile elektrik süpürgesi ile süpürünüz. Koltuklarınızı silerek temizlemeyiniz, temizlenmeyecektir kalıntıları (mikroplarla birlikte) diplere itmiş olucaksınız. Koltuklarınız bakteri tutmaya elverisli hale gelecektir, ömrü kısalacaktır. Mutlaka profesyonel temizlik firmasına 7-10 ay aralıklarla temizlettiriniz.

 

Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuklarınız için yapılacak olan yüzeysel temizleme için aşağıda bulunan tavsiyelerden yararlanabilirsiniz.
Derinlemesine koltuk yıkama ise yalnızca profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır. Yıkama sırasında döşemelik kumaşlarınıza zarar gelebileceği gibi, yıkama sonrasında koltukların tam olarak kurutulamaması hem insan sağlığı hem de kumaş lifleri için olumsuz sonuçlara yol açacaktır.
Kuruma süresi, döşemenin türüne ve durumuna bağlı olarak farklılık gösterebildiğinden koltuk yıkama ve kurutma işlemi özel ekipmanlar kullanılarak yapılmalıdır.
Koltuk kılıfları için kumaş talimatında yıkama verilmişse renklere göre ayırdıktan sonra yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Yıkama işleminden önce fermuar ve çıtçıtları kapatmayı unutmayın.
Elde yıkama yapılacaksa her zaman soğuk su kullanın. Koltuk kılıfını suya sokmadan önce sabun veya deterjanın tamamen çözülmüş olması önemlidir. Koltuk kılıfını fazla çitilemeden nazikçe yıkayın sonra iyice durulamaya dikkat edin.
Koltuk, kanepe, sandelyeleri yerinde temizlemeniz gerekiyorsa öncelikle döşeme kumaşın üzerini temizlik robotuyla vakumlamanız gerekir. Her bölgeye ulaşabilmek için, temizlik robotunuzun uygun ağızlıklarını kullanabilirsiniz. Koltuk veya benzeri döşemeleri kuru olarak fırçalamak, genelde tozu dağıtmaktan ve daha çok işlemesine neden olmaktan başka bir işe yaramaz.

ERENTEM KOLTUK YIKAMATEL: 0216 465 21 20CEP: 05321797173

Δημοσιεύτηκε από Erentem koltuk yıkama στις Πέμπτη, 18 Δεκεμβρίου 2014

Koltuk yüzeyindeki tozları temizlik robotu yardımıyla aldıktan sonra su ve ağartıcı içermeyen deterjan karışımını bir beze veya kağıt havluya emdirin ve döşemelik kumaşı silin. Silme işlemi sırasında en az düzeyde su kullanımına dikkat edilmesi olası bir kuruma sorununun ve koltuk döşemesinin nemli kalmasının önüne geçebilir. Kurumanın hızlandırılması için temizlik robotuyla vakumlayabilirsiniz. Silme işlemine başlamadan önce renklerin solmayacağından ya da başka türlü bir zarar gelmeyeceğinden emin olmak için koltuk, kanepe veya sandalyenizin görünmeyen küçük bir yerinde denemeler yapmanız faydalı olacaktır.
Ayrıca el oyması antika bir sandalyeniz varsa, mağazadan aldığınız bir koltuk veya kanepeye uyguladığınızdakinden daha farklı bir temizlik tekniği uygulamanız gerekir.